Poniedziałek
28
Stowarzyszenia Zawsze Kobieta
Breast Cancer Ribbon

Nasze projekty

Rok 2015:

1) W miesiącu maju ponownie nasze stowarzyszenie zorganizowało bezpłatne badania USG piersi dla 150 kobiet. Badania zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Oławie.

2) 14 czerwca we Wrocławiu na Pl. Solnym odbyła się II edycja akcji społecznej „Daje Głowę”, która została zorganizowana przez Agnieszkę Sawczyńską z firmy Relatis. Tym razem na scenie stanęło 30 fryzjerów, którzy przez 8h ścinali, podcinali i golili głowy 980 osobom. Wysoka temperatura panująca tego dnia (35C) nie zniechęciła osoby stojące w kolejce. Miłym akcentem tego wydarzenia była inicjatywa dwojga młodych ludzi, małżeństwa, którzy ogolili swoje głowy razem ze swoim 8-miesięcznym dzidziusiem. Imprezę prowadziła Mariola Bojarska-Ferenc oraz Marek Kocot. Na scenie swoje włosy oddali m. In. Ilona Felicjańska, Artur Partyka, Justyna Szafran oraz burmistrz Oławy Tomasz Frischmann.

 

Rok 2014:

 
1) W miesiącu maju nasze stowarzyszenie dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Oławie przeprowadziło bezpłatne badania USG piersi dla kobiet z powiatu oławskiego. Badania wykonał dr Robert Owerkowicz, przebadano 150 kobiet. U żadnej z przebadanych kobiet nie stwierdzono zmian nowotworowych.

 
2) W miesiącu czerwcu na Gali „Aktywność Kobiet” przewodnicząca Stowarzyszenia Elżbieta Wojdyła została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Na tej samej Gali koleżanka Elżbieta otrzymała nagrodę specjalną Stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”.
3) 8 czerwca na Placu Solnym we Wrocławiu odbyła się pierwsza edycja akcji społecznej „Daję Głowę” zorganizowana przez firmę Relatis Agnieszka Sawczyńska, a której beneficjentem było nasze stowarzyszenie. Celem akcji była integracja ludzi zdrowych z ludźmi chorymi poprzez ścięcie włosów. W akcji uczestniczyło 15 fryzjerów pod wodzą Krzysztofa Kuleszy z firmy KMS California, którzy na scenie obcinali, ścinali włosy 647 osobom. Kolejka do fryzjera była tak długa że dostanie się na scenę trwało ok. 3-4h. Nasze stowarzyszenie otrzymało 12 940 zł od sponsorów wydarzenia.

 
4) W miesiącu wrześniu dodatkowo przebadano 100 kobiet (USG piersi). Badania były dofinansowane przez PZU Życie.

 
5) W miesiącu październiku jak co roku stowarzyszenie nasze zorganizowało ponowne badania USG piersi dla 150 kobiet. W tym samym miesiącu odbył się Marsz Różowej Wstążki –dzień do walki z rakiem piersi. W marszu uczestniczyło kilkaset mieszkańców naszego miasta – młodzież oławskich szkół, przedstawiciele samorządu oraz członkinie naszego stowarzyszenia. Gościem honorowym była dziennikarka Mariola Bojarska-Ferenc, która równocześnie w dniu następnym poprowadziła II Dolnośląskie Forum Aktywnych Kobiet. Punktem kulminacyjnym październikowych wydarzeń był II Dolnośląski Bieg po Zdrowie dla Chorych na Raka, w którym uczestniczyło ok. 300 biegaczy z naszego kraju.

 
6) W grudniu odbyła się 6 edycja wigilii dla bezdomnych i potrzebujących zorganizowana przez przewodniczącą naszego stowarzyszenia. W kolacji uczestniczyło kilkadziesiąt osób, które oprócz kolacji wigilijnej otrzymały paczki żywnościowe.

 

Rok 2013:

1) 19 marca 2013 przewodnicząca naszego Stowarzyszenia Elżbieta Wojdyła zdobyła nagrodę Złotą Krople Rosy w kategorii „Człowieka najbardziej zaangażowany w problematykę onkologiczną w Polsce”.

2) W maju 2013 roku Stowarzyszenie zorganizowało koncert poświęcony piosenkom Ireny Jarockiej pt: „Motylem Jestem”

3) 19 czerwca 2013 roku z inicjatywy przewodniczącej Stowarzyszenie Elżbiety Wojdyły pacjentki Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu miały okazję uczestniczyć w przepięknym koncercie wspomnieniowym Ireny Jarockiej pt: „Motylem Jestem”

4) 24 czerwca 2013 roku na terenach zielonych Ośrodka Kultury w Oławie odbyła się uroczystość Nocy Świętojańskiej ze zbiórką pieniędzy dla ratowania życia chorej oławianki Justyny Piotrowskiej.

5) 27 czerwca 2013 roku  w Termach Jakuba w Oławie odbyła się Aqua Zumba dla Justyny, z której całkowity dochód został przekazany dla chorej Justyny Piotrowskiej.

6) 6 września 2013 roku w Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Oławie z inicjatywy naszego Stowarzyszenia odbył się koncert piosenek Ireny Jarockiej na rzecz ratowania spalonego kościoła św. Józefa w Oławie.

7) 14 września 2013 roku członkinie naszego Stowarzyszenia wraz z osobami zaprzyjaźnionymi uczestniczyły w Marszu Ludzi Dobrej Woli- Ecco Walkathon 2013. Wszyscy dzielnie przeszli 10 kilometrowy dystans, tym samym  przekazując swoje wychodzone pieniążki na Fundacje TVN.

8) 18 październik 2013 roku odbyła się III edycja Festiwalu Kobiecości. W tym dniu odbył się Marsz Różowej Wstążki- Dzień do Walki z Rakiem Piersi. W godzinach popołudniowych w Ratuszu Miejskim w Oławie odbyło się Dolnośląskie Forum Aktywnych Kobiet. Prelegentkami były dolnośląskie kobiety, które opowiadały o swojej pracy, pasji i zainteresowaniach.

9) 19 października 2013 roku na oławskim rynku odbył się I DOLNOŚLĄSKI BIEG PO ZDROWIE DLA CHORYCH NA RAKA.

10) 17, 24 oraz 26 października 2013 roku dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Oławie zostały przeprowadzone bezpłatne badania USG piersi dla kobiet z powiatu oławskiego. Badania wykonał dr Robert Owerkowicz,  przebadano 150 kobiet.

11) 4 grudnia na oławskim rynku  odbył się niezwykły Mikołajowy Kiermasz  dla Justyny Piotrowskiej . Nasze Stowarzyszenie włączyło się do akcji pomocy przy realizacji tego kiermaszu.

12) 6 grudnia na basenie Termy Jakuba w Oławie odbył się mikołajkowy wieczór energetycznej aqua zumby do Term Jakuba w Oławie. Dochód z imprezy przeznaczony został na rehabilitację naszej koleżanki Justyny Piotrowskiej.

13) 20 grudnia w Ośrodku Kultury w Oławie nasze stowarzyszenie zorganizowało po raz czwarty Wigilię dla bezdomnych i potrzebujących. Wsparcie finansowe umożliwiające zorganizowanie Wigilii było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Oławie. W Wigilii uczestniczyło ponad 90 osób, które otrzymały wieczerzę i paczki żywnościowe.

Rok 2012:

1) Dnia 17-20.12.2011 – zorganizowanie kiermaszu bożonarodzeniowego, z którego dochód był przeznaczony na przygotowanie wigilii dla osób samotnych i biednych. Na wigilię w dniu 21.12.2012 r. przybyło 68 osób (o 12osóbwięcej niż w poprzednim roku) przez Caritas oddział w Oławie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie. Potrzebującym przekazano paczki żywnościowe. Przy organizacji kiermaszu i wigilii pomagali pracownicy Starostwa Powiatowego w Oławie.

2) 11.12.2012 – spotkanie pt. „Być kobietą”, na którym rozmawiano o różnych aspektach kobiecości, o zdrowiu oraz o działalności stowarzyszenia. Na spotkaniu wykłady wygłosili: dr Maria Ochman – ordynator Oddziału Radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii, dr Robert Owerkowicz – ordynator Oddziału Ginekologii oławskiego szpitala, Anna Tubicz – konsultant ds. suplementacji oraz podins. Alicja Jędo – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

3) Dnia 8.12.2012 odbył się I OŁAWSKI CHARYTATYWNY MARATON ZUMBA FITNESS. Uczestniczyło w nim 71 osób. Zebrane pieniądze przekazano Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Akcja została wsparta przez Urząd Miasta Oława.

4) Październik-Listopad 2012 – zorganizowanie warsztatów dla 14 osób pn. „Moja wiedza- moje zdrowie!”, których celem była poprawa funkcjonowania uczestniczek na płaszczyźnie społecznej, rodzinnej, zawodowej i medycznej. Dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Oławie.

5) Wrzesień-październik 2012zorganizowanie zajęć rehabilitacyjnych na basenie dla 10 osób pn. „Woda to zdrowie!”, których celem była poprawa funkcjonowania uczestniczek na płaszczyźnie sprawności ruchowej. Dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Oławie.

6) 19-20.10.2012 odbył się II Festiwal Kobiecości w Oławie, podczas którego w dniu 19.10.2012 przeprowadzono Marsz Różowej Wstążki i koncert poświęcony pamięci osoby i twórczości Ireny Jarockiej, natomiast dnia 20.10 – pokaz mody oraz koncert Anny Żebrowskiej. Akcja została wsparta przez Starostwo Powiatowe w Oławie oraz Urząd Miasta Oława.

7) Wrzesień 2012 – zorganizowanie akcji profilaktycznej raka piersi pn. „Marsz Różowej Wstążki”- w dniach 11-13.09.2012 odbyły się badania USG piersi, podczas, których przebadano 150 kobiet. Dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Oławie.

8) Czerwiec 2012 – zorganizowanie akcji profilaktycznej raka piersi pn. „Zdrowe piersi” z okazji Dnia Matki – w dniach 21-23.06.2012 odbyły się badania USG piersi, podczas, których przebadano 150 kobiet. Dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Oławie.

Rok 2011:

1)     20.12.2011 – zorganizowanie kiermaszu bożonarodzeniowego, z którego dochód był przeznaczony na przygotowanie wigilii dla osób samotnych i biednych. Na wigilię przybyło 56 osób wytypowanych przez Caritas oddział w Oławie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie. Potrzebującym przekazano zebraną odzież oraz żywność. Przy organizacji kiermaszu i wigilii pomagali pracownicy Starostwa Powiatowego w Oławie oraz radni Rady Miasta Oława.

2)     18.12.2011 – „Maszeruj z nami! – Oławskie zawody Nordic Walking” – pierwsze zawody w nordic walking. Dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Oławie.

3)     23.09.2011 – 4. Marsz Różowej Wstążki w Oławie, której głównym gościem była Wicewojewoda Dolnośląski, Pani Ilona Antoniszyn-Klik. Akcja pod patronatem Starostwa Powiatowego w Oławie.

4)     Maj 2011 – zorganizowanie akcji profilaktycznej raka piersi pn. „Zdrowe piersi” z okazji Dnia Matki – w dniu 26 i 28.05 przebadano 135 kobiet, tj. o 35 więcej niż planowano. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Oławie.

5)     20-22 maj  – zorganizowanie I Festiwalu Kobiecości w Oławie. Festiwal otworzył koncert Ireny Jarockiej w Ośrodku Kultury. W drugi dzień odbył się Maraton Fitness, natomiast w dzień trzeci – Pokaz Mody na Hali Sportowej w Oławie. Akcja została wsparta przez Urząd Miasta Oława.

Rok 2010:
1) Styczeń – grudzień – pomoc w kierowaniu kobiet chorych na dalsze leczenie, wskazywanie odpowiednich miejsc, porady;
2) Styczeń – grudzień – prowadzenie zajęć terapeutyczno-ruchowych dla kobiet, które przeszły leczenie po raku piersi;
3) Wspieranie emerytów i rencistów w uczestniczeniu w zajęciach ruchowych poprzez korzystanie z 50% ulgi na zajęcia organizowane w Centrum Odnowy Biologicznej „Wellness”.
4) Styczeń – grudzień – indywidualne rozmowy z kobietami wspierająco-motywacyjne prowadzone przez Elżbietę Wojdyłę, która przeszła chorobę.
5) Udostępnianie sali na okres 2 miesięcy dla Stowarzyszenia „Tęcza” ze względu na remont ich pomieszczeń;
6) Czerwiec – wyjazd członkiń Stowarzyszenia do miasta partnerskiego Czeska Trzebowa na zaproszenie stowarzyszenia kobiet „Sokół”. Partnerem wyjazdu był Urząd Miasta Oława.
7) Październik – udział 6 osób z Oławy w Marszu Ludzi Dobrej Woli Walkathlon 2010 w Warszawie;
8 ) 15.10.2010 r. Marsz Różowej Wstążki, podczas których: przebadanych zostało 140 kobiet; w auli Liceum Ogólnokształcącego odbył się wykład dr Marii Ochman, ordynatora radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu; „Profilaktyka badań kobiet”; występ Teatru Formy Józefa Markockiego z Drzemlikowic na dziedzińcu Liceum. Akcja wsparta była finansowo (wysokość przyznanej dotacji – 3000 zł) przez Starostwo Powiatowe w Oławie.
9) Przygotowanie 12 paczek żywnościowych dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
10) 13.11.2010 r. – bezpłatny koncert Ireny Jarockiej dla kobiet i ich rodzin w ramach akcji Różowej Wstążki – Dni walki z rakiem piersi. Na koncert przybyło ponad 330 osób. Koncert odbył się dzięki pomocy Urzędu Miasta Oława.
11) Grudzień 2010 r. zorganizowanie kiermaszu bożonarodzeniowego, z którego dochód był przeznaczony na przygotowanie wigilii dla osób samotnych i biednych. Na wigilię przybyło 52 osoby powiadomione o wydarzeniu przez Caritas oddział w Oławie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie. Potrzebującym przekazano zebraną odzież oraz żywność. Przy organizacji kiermaszu i wigilii pomagał Urząd Miasta Oława.

Rok 2009:
1) Maj – zorganizowanie koncertu Ireny Jarockiej, w którym dzięki sponsorom uczestniczyło 230 pań z biednych rodzin. Koncert odbył się przy wsparciu Urzędu Miasta Oława.
2) Lipiec – współpraca z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kłodzku na rzecz mieszkańców zalanego Kłodzka.
3) Sierpień – ponowny koncert Ireny Jarockiej – w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, w którym wzięło udział 300 osób. Koncert odbył się przy wsparciu Urzędu Miasta Oława
12) Październik –organizacja Marszu Różowej Wstążeczki – przebadano bezpłatnie 100 pań. U 4 pań wykryto zmiany. Partnerem było mi. in. Starostwo Powiatowe w Oławie.
4) Jesień – Prezes i Wiceprezes Stowarzyszenia na zaproszenie Klubu Seniora w gminie Św. Katarzyna wystąpiły z prelekcją nt. walki z chorobą nowotworową, profilaktyką choroby, zasad zdrowego odżywiania, walki z otyłością i aktywności fizycznej. Partnerem spotkań był Urząd Gminy Św. Katarzyny.
5) Uzyskanie dofinansowania z gminy Św. Katarzyny na przebadanie 20 mieszkanek gminy, które skorzystały z zajęć sportowo-rekreacyjnych i zabiegów rehabilitacyjnych. Akcja odbyła się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Urząd Gminy Św. Katarzyna.

Rok 2008:
1) Czerwiec – organizacja imprezy plenerowej z okazji Nocy Świętojańskiej. W wydarzeniu wzięło udział 40 pań, które tańczyły, śpiewały, wróżyły, a na koniec puszczały wianki na wodzie.
2) Październik – 54 osoby z Oławy wzięło udział w imprezie sportowo-charytatywnej Marsz Ludzi Dobrej Woli Walkathlon 2008 w Krakowie. Nasza grupa przekazała 2 740 zł dla Fundacji TVN, która wspiera fundację Prokocim, działającą przy Akademii Medycznej i wspierającą dzieci karmione pozajelitowo.
3) Październik – wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Oławie, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Caritas Polska, Avon Polska – organizacja Marszu Różowej Wstążeczki – w projekcie uczestniczyło ponad 500 osób, z czego 110 skorzystało z bezpłatnych badań USG, a 60 pań z badań mammografii. W czasie tych badań u 3 pań wykryto zmiany, a następnie poddano dalszemu leczeniu.
4) Listopad – zbiórka odzieży i zabawek dla Fundacji Anny Dymnej w Krakowie.
5) Grudzień – zorganizowanie wizyty Św. Mikołaja w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu na oddziale radioterapii, podczas którego Prezes Stowarzyszenia wspierała pacjentki dobrym słowem oraz słodkim poczęstunkiem.

Komentarz